štvrtok 25. januára 2018

3. TEA TIME with VeJa: Unpopular opinions


Tisíc ľudí, tisíc názorov, to sa mi už neraz potrvdilo. A preto, keď ma osvietil lúč chuti písať, konečne som sa odhodlala k tomu,dať dokopy dva dlhorozpísané články - Moje divné názory a článok v štýle: Get to know me. Prvý článok bol inšpirovaný úžasnou slovenskou youtuberkou Cheryl DeLarge, ktorú ako jedinú slovenskú youtuberku znesiem, odoberám a pravidelne pozerám. A druhý, no... hoci o sebe niekedy hovorím, že nie som zaujímavý človek, počas písania článku som si uvedomovala opak.


1. Nechcem mať deti
Viem, dnes je to rozšírenejší názor ale patrím k tým ľuďom, čo nechcú deti. Ani ich príliš nemám v láske, jediné čo robia je to, že iba spia, žerú a revú a vy ani neviete prečo! Kto im má rozumieť, keď ani nevedia hovoriť? Neprídu mi milé ani pekné. Novonarodené deti mi pripomínajú tučné mandragory a na oslavách, vždy keď má niekto dieťa, snažím sa byť v bezpečnej, ďalekej vzdialenosti. Ako, nevadí mi postrážiť dieťa, čo vie hovoriť a je napríklad prvák a môžem sa s ním hrať a kresliť na betón, ale deti do predškolského veku mi neskutočne vadia. Neviem si predstaviť ho nosiť v bruchu a odrodiť, neviem si predstaviť ho správne vychovať a už si vôbec neviem predstaviť, kde by som na to malé vzala peniaze počas väčšiny jeho života.
 


2. Nemám rada ľudí - veľa ľudí na jednom mieste
Vianočné trhy, jarmoky, výstavy to všetko je pre mňa peklo. Nerada sa brodím davom. Navyše, dosť mi vadia aj pomalý chodci, keďže prirodzene mám rýchlejšie tempo chôdze a ak je veľa, pomaly chodiacich ľudí na mieste, ach. Rovnako aj vinobranie, našťastie už s partiou máme na to systém, zastavíme sa pre jedlo, prejdeme davom, nasajeme atmosféru, kúpime burčiak a zložíme sa doma u niekoho z členov partie. Najhoršie však je, ak sú v dave primiešané ešte malé deti a malé psy, ktorých majitelia nadávajú za to, že si toho malého nevšimnete a nechtiac do neho buchnete. To, že to malé sa mi priplietlo do cesty však nikto nevidí a zrejme ani nikto nevie, že za to decko/psa by mal byť zodpovedný ten, kto to na danú akciu dovláčil. Aj keď nechápem, prečo to ľudia robia, že do davu, kde oni budú mať problém, berú deti a psov...

3. Nerada chodím na párty
Úprimne, nechápem zmysel toho, že sa niekto chodí nadrbať. Piť môžem aj v pohodlí domova a nepreplatiť za to väčšinu výplaty. Nevýhody toho ísť na párty: dámy sa dlho pripravujú, ísť (platiť za dopravu), platiť za predražené pitie, množstvo ľudí, množstvo spotených ľudí, najebaný "alfa" samci, čo si myslia, že môžu mať každú a ženy čo sa niekedy priam ponúkajú, príšerná hudba. Mám pokračovať? Ja som za svojich 21 rokov bola na párty asi 4 krát a nejako nepociťujem, že by ma to v piatky večer ťahalo do klubov. Navyše, nie som veľmi párty typ, ak už tam som, popíjam si vínko na mieste, sledujem ľudí a premýšľam, čo si asi myslia a či vedia o tom, aký sú ožraný a ako hrozne niekedy tancujú. 

4. Nepozerám Game of Thrones
Dobre, ruka na srdci, priznávam, že som videla prvé tri série ale potom ma to prestalo baviť a nevedela som sa dokopať k tomu, pozerať to ďalej. Už mi navyše aj ide na city, že pomaly každý to preberá a všade sa rozoberá ako dlho bude medzisezónna prestávka alebo ako hackeri dostali von nový diel. Nope. Historický štýl seriálov skutočne nie je na mňa, výnimku tvoria Vikingovia, pretože sú tam prvky nordickej mytológie a to ma núti, aby som to ešte stále pozerala. A rovnako aj Travis Fimmel, Lagertha a Floki.

5. Nepijem kávu
Aby som bola úplne presná, pijem ju, len keď viem, že je dobrá, to znamená, že jedine v Café Trieste v shopping palace v Bratislave, alebo keď sme na dovolenke v Taliansku. Mám radšej jemnejšiu chuť kávy - arabica nie je pre mňa. Taktiež, keď už mám kávu, si do nej nedávam mlieko ani cukor a latte pre mňa nie je káva, rovnako ako kapučíno. Keď už niekto chce kávu, nech má čiernu kávu a hotovo. Žiadne frappé, žiadne pumkin spiced latte a ostatné blbosti.

6. Nemám rada Iron Mana
Neberte ma zle, mám rada Marvel aj DC ale Iron Man mi ako superhrdina nesadol. RDJ je dobrý herec, Tony je tiež dobrý charakter (inteligentný boháč sa predsalen nevidí často), len niečo mi proste vadí na Iron Manovi. Pardon, ale lietajúci plecháč chrliaci plamene a podobne? Nope for me...

7. Nechápem ošiaľ okolo stranger things
Milujem mystiku a tajomno ale ten seriál mi proste nesadol. Dobrý nápad spraviť OUIJA tabulku z vianočných svetiel ale to, aký to malo vo svete hype... Ech. Rovnako ako niekto nechápe ošiaľ okolo Harryho Pottera, ja nechápem ošiaľ z tohto. Prvú sériu som videla, ale druhá ma vôbec neláka pozerať aj napriek nadšením reakciám ľudí, čo to videli. Radšej si pustím nejaké youtube video z abandoned places alebo horror.

8. Nejem ryby
Nejem ani rybie filé, ani rybie prsty. Nemám rada smrad ryby po celom dome keď sa pripravuje, to, že má kosti a jedla som dvakrát lososa, čo nebolo až tak zlé, ale rozhodne to nie je moja parketa. Radšej si dám slaninu ako rybu. Nie, žeby som s rybami mala zlé skúsenosti z detstva, jednoducho nie. Rovnako ako si niekto zvolí, že je vegán a vyhýba sa mäsu na metre ďaleko, ja mám to isté s rybami. "Ryby sú priatelia, nie potrava." Áno, viem, že si týmto odporujem - to bude ešte aj v ďalších a bolo aj v predošlých bodoch - ale radšej sa na ryby budem pozerať v akváriu ako na tanieri. A áno, prasiatko môže byť milé, ale burgre sú lepšie.

9. Neznášam mimoňov, jednorožcov a tie chlpaté veci na kabelky
Proste nie. Nevidím v tom zmysel. Jedine by som to mala rada, ak by som bola súčasťou firmy, ktorá tieto hovadiny vyrába/predáva a získava za to neskutočné peniaze. Úprimne nechápem, prečo niekto túži mať po tom takú chlpatú guľu/vec na kabelke či batohu. Preto si asi viete predstaviť moju reakciu, keď som od A. dostala na vianoce práve takýto prívesok v tvare králika ešte k tomu v zelenej farbe... Až sa všetci Oscarový nominanti zatriasli od strachu!
  

10. Preplácané povolania
Modelky a športovci mi prídu byť zbytočne platobne nadhodnotení. Áno, viem, že modelka má za úlohu predávať a je lákadlom, ale aby anjelikovia Victoria secret mali vyše 100 tisíc za prehliadku? Aby som začala chudnúť. Alebo športovci za prestúpenie do iného klubu milióny? Toto nepoberám. Osobne mám veľmi rada hokej, aj rodina chodievame na zápasy, ale načo dostáva mužstvo peniaze aj pri prehre? Ja byť niekto z vyššie postavených ľudí, zariadim to tak, aby za prehru nedostali peniaze alebo aby im ich dokonca aj strhli, hneď by mali motiváciu hrať o 1000% lepšie. Ak vyhrajú, nech si peniaze zoberú, ale pri prehre? Ak v práci niečo spravíte zle, neodmenia vás a ak áno, chcem vašu prácu. Hasiči a vojaci denne riskujú životy, to sú pravý hrdinovia, čo by mali prehrabávať tisíce vidlami a nie modelky.

11. V 98% prípadoch sa mi nepáčia hnedé oči
Hoci milujem tmavé farby na oblečení, pri očiach nie. Nemám rada, keď nevidím rozdiel medzi farbou dúhovky a zreničkou. Milujem modré oči, hlavne v kombinácií s čiernymi vlasmi. Ach... Ale tmavé? To musí byť fakt charizmatický človek. U mojej najlepšej kamarátky L. mi jej hnedé oči nevadia, jedna svetlá výnimka spadajúca do výnimočných 2% vyvolených. Jedine, kedy sa mi páčia hnedé oči sú, keď majú takú bledú pieskovo-zlatú farbu v kombinácií s bledšími hnedými vlasmi, čo som zatiaľ videla len u dvoch ľudí. Ale opäť zasahuje moja blížencovská mnoho-povaha: s hnedými vlasmi nemám problém.

12. Nemám rada ženské youtuberky, Arianu Grande a väčšinu plemien psov, hlavne pugov.
Radšej som spojila viacero bodov, lebo by zoznam bol zrejme nekonečný.
Ženské youtuberky: prídu mi takmer všetky rovnako falošné a s rovnakým makeup bullshitom. Mne youtuber prv musí sadnúť hlasovo, pretože dosť často mám YT len tak do pozadia a ak už mám mať kecacie video, nech aspoň počuť pekný hlas.
Moje obľúbené youtuberky: Od nás to sú Cheryl DeLarge a Inferno na Polici, talianska Lucrezia Oddone, a zahraničné: HolisticHabits, Rachel Aust, Corrine Leigh a občas kuknem aj Amber scholl.
Moji obľúbenci: naši: Norbert Chromek, Selassie, Duklock, Pppeter, z čiech Kovy a zo zahraničia: Shane a Ryland, Omar Gosh, Moe Sargi a Exploring With Josh.
Ariana Grande: Nemám rada jej hlas a dievčenský vzhľad aj keď má bohviekoľko.
Psy: I am a cat person. Jediné plemená, ktoré mám rada sú husky, malamut, salašnícky pes, nemecký ovčiak a zlatý retriever. Malé kabelkové plemená a malé psy celkovo, nie! Jedinú výnimku tvorí náš jazvečík. A čo sa týka pugov? Odporný narazený zakrpatený pes, pardon, ak nejakého vlastníte, mne sa ale proste nepáčia. A ani pekingský palácový (ďalší narazený havinko) a ani maltezáci a agresívne potvorky yorshíri. Again, i am a cat person.

13. Ananásová pizza? Prečo nie!
Úprimne, nechápem, prečo ohľadom tohto sú také vojny. Oveľa horšou prísadou na pizzu sú ryby a hranolky. Navyše, ja osobne mám rada šialené chute, preto si na tú ananásovú pizzu ešte priobjednám olivy a doma si na to dám srirachu a spokojnejšieho človeka niet. Potom mám rada klasickú Margheritu ale aj pizzu s cibuľou.

14. Mám rada žraloky a výšky
Film Nebezpečná hlbočina (Deep blue sea) je jeden z mojich TOP filmov a som schopná ho pozrieť kedykoľvek a kdekoľvek. Žraloky sú nádherné a fascinujúce tvory, ktoré ľudia zbytočne zabíjajú a zbytočne z nich robia nebezpečných predátorov. Áno, viem, niektorí nimi aj sú, ale veľa žralokov neje ľudí. Nerobilo by mi problém ísť sa k nim potápať (teda, k "mäsožravým" možno aj áno) a je to jeden z mojich najväčších lifegoals! Naučiť sa hĺkovo profesionálne potápať a potápať sa aj so žralokmi. Rovnako nemám strach z výšok, práve naopak, milujem, keď som vysoko a mám výhľad pred sebou. A ak to mám spomenúť, nebojím sa ani lietania, hoci som letela len raz v živote, hneď som si to zamilovala, nechápem, prečo sa toho ľudia boja...


15. Na seriáloch sa mi vždy najviac páčia prvé 2 alebo 3 série, zvyšné ani tak nie
Prečo? Odklon od tématiky. Príklad: supernatural. Mám rada tajomno a nadprirodzeno, ako bolo už spomínané v stranger things bode, a preto som milovala prvé 2 série, kde lovili démonov a podobne. Viem, že nemôžu loviť večne, Lucifer bol pekné spestrenie, ale odkedy tam už nie je ani Abadon/Abandon, odvtedy to neviem dopozerať a tak radšej pozerám prvé diely odznova.

16. Emoji? Ok, ale iba klasické
Na čo mať tisíc emoji zvierat, rastín, dopravných prostriedkov, písmen a podobne? Čo je zlé na klasických grimasách? Emoji majú slúžiť na vyjadrenie emócií, čiže pokiaľ ste predošlú noc nechľastali, ten príšerný opičí ksicht ani nepoužívajte. Ani nie, že ste smädný ako ťava, proste nie. Keď to niekto používa, potom mi aj príde ako dané zvieratko. Radšej budem používať nálepky holuba ako iné, než klasické emoji.

17. Nevidela som ani jeden diel the walking dead a ani neplánujem to začať pozerať
Nejako ma to neláka a hoci mám seriály rada, radšej si pozriem nejaký film so zombie tématikou alebo prečítam les kostí. Taktiež som nikdy nevidela celý seriál Priatelia a ani Ako som poznal vašu matku. Viem, že je to skôr priznanie, ale keď som v našej partičke povedala, že som nevidela "Ako som poznal vašu matku", vyslúžila som si nepekný pohľad.

Dobre, to by bolo na časť mojich nepopulárnych názorov. Možnože ešte pár honorable mentions: nemám rada Tris z Divergencie, preferujem notebook nad stolovým počítačom, v rámci praktickosti je lepšie sprchovanie, ale ak mám čas, rada sa kúpem, milujem jeseň ale medzi leto vs zima si neviem proste vybrať, nemám rada sladené nápoje a nikdy som nemala umelé nechty a ani ich neplánujem mať.

Aké nepopulárne názory máte VY?
Zhodujú/odlišujú sa naše názory? Na čo máte odlišný názor a prečo?

8 komentárov:

 1. Se spoustou věcí souhlasím :D Třeba děti? Je to sice názor, který se v průběhu let může ještě několikrát změnit, ale... většinou to je ošklivé, uřvané a dělá to neskutečný bordel. Není výhodnější pořídit si domácího mazlíčka?
  Příliš lidí taky nemám ráda. Radši se zdržuju v menší skupince a když už musím jít někam, kde je více lidí, potřebuju u sebe mít někoho z těch "mých lidí", protože sama bych v tu chvíli buď spáchala sebevraždu nebo pozabíjela všechny kolem :D

  U Stranger Things se mi nelíbí, že to má ráda taková spousta lidí, ale přesto ten seriál miluju a vlastně se mi okolo toho líbí ten hype, ještě to není takové jako u Game of Thrones, to jsou teprv maniaci, ti fanoušci :D Celkově mi Game of Thrones připadá přeceňovaná, začalo mě to bavit až od třetí série a opravdu jsem to většinou žrala, ale pořád nevidím důvod pro takový povyk kolem GoT :D A The Walking Dead jsem sledovala taky - opět, skvělý seriál, který se mi líbil, ale pořád to bylo to samé - zombící -> noví lidi do party -> bezpečné místo -> chvilka "poklidného" života v době zombie apokalypsy-> jejda, tak to tady už není tolik bezpečné, jedeme od znova. Chtěla bych to někdy dokoukat, skončila jsem v páté sérii, ale ten začarovaný kruh mě už tolik nebere :D
  K youtuberkám a Grande se radši ani vyjadřovat nebudu, protože to jsou takové hvězdičky, ke kterým cítím naprostou averzi :D

  Moc pěkný článek a hlavně upřímný :) Unpopular opinions se mi opravdu líbí, protože proč by člověk měl souhlasit s většinou?

  OdpovedaťOdstrániť
 2. S veľa vecami nesúhlasím (ale od toho to je článok nepopulárnych názorov :D ), ale vo veľa veciach som sa našla :D. Nikdy som to nevedela sformulovať, ale skrátka tiež ma hnedé oči zvyčajne neberú (dobre možno na jedného - dvoch chalanov, tie oči videli do duše, ale nemyslím, že by šlo v tých prípadoch o farbu :D), proste ma na hnedých očiach nič nezaujalo a ani by som hnedé oči mať nechcela. Tiež nerozumiem celkom tým chlpatým veciam, mimoni ma nijako neoslovili a jednorožce sú pre mňa proste jednomrdky. Tiež nemusím Arianu Grande a v podstate na tie youtuberky nemám nervy, obzvlášť keď si na tvár natierajú všetky tie béžové vrstvy a na konci vyzerajú rovnako ako na začiatku.
  Medzi moje nepopulárne názory by rozhodne patrilo asi to, že nemám rada kávu, ale že vôbec žiadnu, nemám veľmi rada mačky (ako v živote by som im neublížila, ale preferujem psy) s výnimkou tej mačky bez srsti, tá mi pripadá milá :D. Absolútne ma nezaujíma kozmetika a nevyznám sa v nej (béžové vrstvy), neznášam ako dnes každý hovorí že je introvert a podľa možnosti to píše do každého článku, pri čom sa mne - introvertovi otvára vo vrecku nožík :D raz dvakrát dobre, ale neustále "som introvert... ja introvert... my introverti..." mi to pripadá ako póza a nič viac. Lebo byť introvertom je asi dnes cool ako vlani bolo byť vegán či cvičiť cross fit. Milujem Harryho Pottera, ale Hermiona mi občas parádne liezla na nervy. Anime pozerám jedine ak z recesie. Milujem ananás na pizzu, a neznášam paradajkovú polievku (ktorú asi každý jeden na planéte okrem mňa miluje) a taktiež mak. Hrala som Pokemon Go a nič proti nemu nemám, s kamarátom sme sa riadne nasmiali a prechádzali celé hodiny, čo rozhodne nie je na škodu. Mám strašne rada nezdravé vyprážané jedlá, čipsy, údeniny a podobne. Nemám nič proti Halloweenu a iným sviatkom, ktoré k nám prišli zo západu.

  OdpovedaťOdstrániť
 3. tak mě třeba game of thrones vůbec vůbec nebaví, neviděla jsem žádný díl.. a davy lidí, bože nesnáším!

  OdpovedaťOdstrániť
 4. Tak až na GOT, hnědé oči, psy a ananas se s tebou shoduju ve všem, což mi připadá jako dost zajímavá věc, jelikož jsem ještě nenarazila na někoho, kdo by měl až tolik názorů se mnou společných. :D
  GOT sleduju, i když mi teda připadá, že poslední série nejsou to pravé, ale tak co už, stejně to dokoukám.
  Hnědé oči miluju a hlavně kluci s hnědýma mi připadají neskutečně tajemní. Já nevím no, jednoduše to mám tak nastavené jako ty to máš s modrýma. Ale můžu tě potěšit, já je modré mám! :D
  U psů je to jednoduché, kočky mám taky ráda, ale na svého psa bych nedala dopustit, navíc miluju procházky a venčení, což u kočky si neumím představit, že bych si ji dala na vodítko a šla někam na výlet. I když se to prý taky dá. Každopádně by se mi asi v polovině zastavila a čekala, že ji ponesu. :D Ale musím souhlasit, že malé plemena taky nesnáším- myslím třeba čivavy apod. nemám sice nějak velkého psa, což je docela paradox, řadí se mezi střední plemena, ale i tak ho zbožňuju. ♥ :D
  A ananas nesnáším už jako samotný, takže je logické, že mi vadí na pizze, ale upřímně, kdybych ananas jedla, tak by mi tam asi nevadil, protože třeba kombinace kuřecí smažená prsa s broskví a sýrem mi neskutečné chutná, což zase připadá divné někomu jinému. Každý máme holt své.

  OdpovedaťOdstrániť
 5. Nesleduju Game of Thrones, miluji ananas na pizze, nerada chodím na párty, nesnáším lidi, neviděla jsem Walking Dead a kafe taky moc nepiju :D A já už si myslela, že jsem jediná :)

  ELIS MINAROVÁ

  OdpovedaťOdstrániť
 6. S těmi seriály teda musím nesouhlasit, já je prostě zbožňuji. :D Každopádně s tebou na 100% souhlasím s tím nenáviděním lidí a přeplacenými prácemi. Já také nemám ráda hnědé oči, už jsem si ale pomalu myslela, že jsem jediná. :D Kočky jsou milionkrát lepší než psy, ale i tak je mám ráda. :D Kávu taky moc nemusím a piju jí jen párkrát do roka. Co si budeme povídat spíše jde o lattéčka než normální kávu. :D Jediný film, který mám fakt ráda od marvelu atd je Deadpool a to protože je fakt vtipný. :D Iron Many jsem viděla všechny, ale nějak extra mě to nezaujalo. :)

  OdpovedaťOdstrániť
 7. Tak tohle je opravdu skvělý článek a naprosto žeru, jak jsi při vyjadřování svých názorů upřímná! Některé dát najevo určitě nebylo zrovna v dnešní době snadné... :)
  S mnohým souhlasím a s mnohým ne, s těma děckama to mám naprosto stejně! Nevadí mi, zahrát si něco s prvňákem, i když celý den s ním strávit taky neberu zrovna jako konstruktivně strávený čas. :D Ale mimina a ten předškolní věk, pane na nebi, to radši půjdu odrodit krávy! To fakt ne a vůbec nerozumím tomu, jak se všichni seběhnou ke kočárku a "ten je rozkošnýýý" a přitom je to stejně pomačkaný grapefruit jako ostatní.
  Ať žijí Travis Fimmel, Lagertha a Floki! :D Za mě teda ještě ten George Blagden, toho jsem měla nejradši... :D
  Mimoňe taky nemám ráda a upřímně jsem vůbec netušila, na co jsou ty chlupaté koule, když jsem je u Vietnamce spatřila. Hledala jsem v nich nějakou skrýš na klíče nebo pláštěnku, nebo světýlko... nebo rolničku, kdyby chtěl někdo kabelku ukrást, ať jde slyšet? Ale ty koule si tam dávaj prostě jen tak, ještě ke všemu chlupatý, tomu moc nerozumím.
  Ehm, hnědé oči taky nemám ráda a mnoho lidí tento názor opravdu nerado slyší, především asi proto, že barvu duhovky si člověk jen tak nezmění. :D
  Ananasovou pizzu jsem nesnášela a chtělo se mi z toho zvracet, dneska to ale zbožňuju a nedám na ni dopustit. Nevím, divný, nějak se mi vyvinuly chutě. :D
  Psi se zploštělými čumáky, stejně jako těžkopádní s namáhanými klouby či šarpejové s vráskami které jim mohou působit zdravotní problémy... to všechno je vina člověka, který šlechtil a přešlechtil a takoví psi mají často kvůli tomu nejen zdravotní problémy, ale třeba i handikepy v létě (s placatým čumákem se špatně ochlazují) a tak dále. Je to smutné, co lidi dělají pro vzhled.

  OdpovedaťOdstrániť
 8. No, máme to tak půl na půl. S některými věcmi se shoduji, jiné jsem zase zásadně opačného názoru. Ale tak to má být, co člověk to originál a kdybychom byli všichni stejní, byla by to nuda. :-)

  OdpovedaťOdstrániť